Zabiegi upiększające

Kosmetyki i inne świecące nowości rodem z katalogów kosmetycznych (np. Avon'u). Także sposoby zajmowania się sobą, nowe zapachy, balsamy. Kolczyki, tatuaże, paznokcie...

Moderator: Moderator

Re: Zabiegi upiększające

Postprzez pinezka » 2010-03-04, 09:33

Te zabiegi to fajna alternatywa dla operacji, można odmłodzić skórę w całkiem nieinwazyjny sposób, ale myślę, ze lepiej poddać się takim zabiegom w jakiejś porządnej klinice, gdzie nad wszystkim czuwa dermatolog a nie kosmetyczka.
pinezka
Coś pisze

Postprzez netti » 2010-03-04, 18:32

No tak, ja ostatnio wyczytałam trochę ciekawych informacji o mezoterapii
Metoda ta jest wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w chorobowo zmienione obszary na ciele pacjenta.
W latach siedemdziesiątych spopularyzował ją francuski lekarz M.Pistor, który zaczął wykorzystywać mezoterapię w dermatologii estetycznej. Poprzez dostarczanie substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca na ciele takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch, zapobiega się starzeniu skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu.
Dwie metody wykonania zabiegu
-manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki
-mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii
W mezotermii sporządza się roztwory do iniekcji, które zazwyczaj stanowią mieszaninę trzech substancji rewitalizujących i regenerujących nazywanych koktajlami.
Każdy koktajl, używany podczas zabiegów mezoterapii, ma inny skład. Ten najwłaściwszy dobiera lekarz po wstępnej rozmowie z pacjentem.
Główne zalety Mezoterapii to to że :
-Koryguje zmarszczki
-Poprawia kondycję włosów
-Przywraca gładkość skóry ciała
Dzięki niej szybko, w sposób nie chirurgiczny można poprawić kondycję i wygląd skóry. Śródskórne lub podskórne iniekcje substancji (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe) stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej a to ma korzystny wpływ na Twoje doskonałe samopoczucie i pewność siebie.
netti
Początkujący

Postprzez magdu » 2010-03-13, 13:26

pinezka zgadzam się z Tobą takie zabiegi typu np. wypełnienie kwasem hialuronowym to świetna alternatywa dla operacji plastycznych :) a ty byś się zdecydowałą na wypełnienie kwasem??
magdu
Nowicjusz

Postprzez agnieszka_f » 2010-03-13, 18:23

Też myśle, że najpierw należy spróbować prostszych i bezpieczniejszych (i tańszych) metod, zamiast iść od razu pod skalpel. A HA działa rewelacyjnie, i niekoniecznie trzeba go od razu wstrzykiwac.
Agnieszka

Ekspert ds. urody i zdrowia - Femin
Być Kobietą - FEMIN
www.femin.pl
agnieszka_f
Początkujący

Postprzez magdu » 2010-03-14, 20:14

myślę że kwas hialuronowy jest równie bezpieczny ponieważ wstrzykujemy substancję która jest naturalnie wytwarzana przez nasz organizm. natomiast kwasy potrafią podrażnić skórę w niektórych przypadkach
magdu
Nowicjusz

Postprzez chuck_berry » 2010-03-19, 13:26

No tak jeśli chodzi o kwas hialuronowy to faktycznie może to być bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych operacji plastycznych.
I wydaje mi się, że skalpel, czy inne metody są już ostatecznością. Póki co staram się dbać o swoją urodę jak tylko mogę najlepiej. Wiecie odpowiednie kosmetyki, dieta, trochę ruchu.
I strasznie marzy mi się wyjazd do Spa. czytałam gdzieś o hotelu Primavera, że to jest bardzo piękne miejsce i mają bardzo dobre centrum Spa. jak sprawdziłam ofertę zabiegów to chyba najbardziej chciałabym się poddać czekoladowemu zabiegowi. czy któraś z was może była już na takim zabiegu i może się podzielić ze mną swoimi wrażeniami??
chuck_berry
Nowicjusz

Postprzez alek » 2010-03-19, 14:42

Ja byłam w primaveraspa i muszę przyznać,że spodobało mi się:) Zabieg o który pytasz to "czekoladowa rozkosz" - uwierz mi,że jego nazwa nawet w połowie nie oddaje tego co cię może czekać. Muszę cię jednak ostrzec- tego typu rytuały pielęgnacyjne uzależniają:)
alek
Coś pisze

Postprzez agnieszka_f » 2010-04-10, 22:49

koma napisał(a):Znajoma zrobiła sobie delikatny lifting kwasem hialuronowym - wypełniła tzw. dolinę łez. Wygląda rewelacyjnie, ale nie wiem ile to kosztowało. Efekt ma się utrzymywać około roku. Od zrobienia tego zabiegu w ogóle przestała używać korektora pod oczy, bo przestał być potrzebny (wcześniej zawsze wyglądała na zmęczoną)...

Ja najpierw zastosowalabym kwas hialuronowy w tabletkach. Zabiegi sa latwe, od razu widac efekt, ale sa inwazyjne, zwlaszcza mam na mysli wszystkie wstrzykiwania czegos pod skore. Chociaz, zeby cere nawilzyc, wygladzic i ujedrnic biorac odpowiednie suplementy trzeba czasu, a wiadomo, nie kazda z nas ma cierpliwosc i chcemy natychmiastowych zmian ;)
Agnieszka

Ekspert ds. urody i zdrowia - Femin
Być Kobietą - FEMIN
www.femin.pl
agnieszka_f
Początkujący

Postprzez koma » 2010-04-16, 20:49

Już to chyba pisałam w innym wątku, ale tabletka nie wymaże Tobie już powstałych zmarszczek - a wtedy sięgamy po wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego... No i mam wątpliwości, co do działania takich tabletek... Ale to już inna kwestia.
koma
Początkujący

Postprzez chuck_berry » 2010-04-19, 11:37

Ja też jakoś sceptyczniej podchodzę do wszelkiego rodzaju tabletek. Chyba po prostu nie wierzę w to, że mogą one być skuteczne. tzn szczególnie chodzi mi tutaj m.in. o tabletki powiększające biust.
A co do zmarszczek to chyba faktycznie albo trzeba stosować bardzo dobre kremy albo botoks. A ja miałabym wątpliwości co do skuteczności działania takich tabletek;/
chuck_berry
Nowicjusz

Postprzez koma » 2010-04-19, 18:41

chuck_berry - ale tu niestety kręcimy się ciągle wokół jednego: botox i kwas hailuronowy "wymazują" już powstałe zmarszczki. Tabletki, kremy itp. opóźniają, przeciwdziałają powstawaniu. Ale żeby krem przyniósł efekt, to pewnie jako 15-latki powinnyśmy o tym myśleć (a która z nas o tym wtedy myślała ;P). Łapmy się za to, co faktycznie pomaga :)
A co do tych tabletek na powiększenie biustu - ja czytałam o kremach, którymi smaruje się brzuch, a "znikający" z niego tłuszcz, "przechodzi" na piersi :P To dopiero fantastyka :P Aczkolwiek perspektywa piękna :)
koma
Początkujący

Postprzez poli » 2010-10-25, 12:13

tabletki na powiększenie piersi to jakiś kuriozum, ten krem który przenosi tłuszcz z brzucha na biust też brzmi nieźle ;) niestety desperaci chwytają się wszystkiego, a jeżeli chodzi o zmarszczki to wydaje mi się, że skuteczniejsze są zabiegi w SPA na tego typu problemy, w Primavera SPA wypatrzyłam zabieg kolagenowy, czy zabieg z retinolem, które na pewno przyniosą lepsze efekty niż tabletki o wątpliwym składzie i działaniu
poli
Nowicjusz

Postprzez szarka » 2010-10-28, 14:17

Zabiegi są dobre - jak dla mnie, skoro można poprawić swój wygląd, to chętnie z takich rzeczy korzystam. Zszokowałyście mnie tymi tabletkami na biust :P Jedyny sposób jaki widziałam na powiększenie piersi (inny niż implanty), to body jet. Odsysa się tłuszcz z jednego miejsca i nim powiększa się piersi :)
szarka
Początkujący

Postprzez boliszka » 2010-10-29, 18:40

Możesz napisac coś wiecej o zabiegu Body jet?
Czy mozna myślec o nim juz po karmieniu dziecka ?
Kurcze,dosyć mam patrzenia na moje wyciągnięte flaczki ;(
boliszka
Przedziera się

Postprzez plotinn » 2010-12-09, 11:22

Ja miałam robiony zabieg Focus RF na pośladki. Zdecydowałam się na niego po konsultacji w jednej z warszawskich klinik Amaya. Zabieg trwa ponad godzinę i jest niezwykle przyjemnie. To niesamowite jak można formować ludzkie ciało. Pomimo tego, że należy zrobić min 4 serie to juz po pierwszej widać efekt, zwłaszcza jeśli porówna się cześć zrobioną do jeszcze nie zrobionej.
plotinn
Początkujący

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pielęgnacja i uroda